Kiderült, hova utaznak idén nyaralni a magyarok

Beköszöntött a főszezon, ezek a nyaralóhelyek ismét tömegeket vonzanak Magyarországról.

Szigorú fellépést ígértek azokkal szemben, akik nem tartják be a szabályokat.
Japánt is utolérte a tömeges migráció problémája, és egyre több embert zavar a külföldi munkavállalók és a turisták jelenléte az országban, akik szerintük elveszik a japánok elől a munkalehetőségeket és a társadalmi segélyeket, és hozzájárulnak a bűnözés emelkedéséhez. A hétvégi választások közeledtével a politikusokat is foglalkoztatja a kérdés, mivel sokan elkezdtek húzni afelé a jobboldali párt felé, amely a migráció és a turizmus visszaszorításával kampányol – írta meg a CNN.
A július 20-i felsőházi választás egyik központi témája lett a migráció kérdése, miután feltűnt egy jobboldali párt, amely Donald Trumphoz hasonlóan egy migráció-ellenes, „Japán az első” jelmondattal kampányol, amivel sokakat sikerül is megszólítania.
Bár a japán kultúra hagyományosan híres az elszigeteltségéről és a szigorú bevándorlási politikáról, a születési ráta zuhanása és a társadalom elöregedése miatt az elmúlt években kénytelenek voltak jobban megnyitni a határokat a külföldiek előtt.
Japánban a külföldi lakosok száma az elmúlt évtizedben 2,23 millióról 3,77 millióra ugrott, de a több mint 120 milliós összlakosságnak még mindig csak 3%-át teszik ki.
Ennek ellenére sokan már kezdik megelégelni a külföldiek jelenlétét, akik szerintük nem tudnak asszimilálódni a helyi kultúrába.
Szintén gondot okoz a turisták növekvő jelenléte, ami jelentősen megemelkedett a koronavírus járvány óta. 2025 első félévében rekordot döntött a turisták száma, ez idő alatt 21,5 millióan látogattak el Japánba, ezzel a világ nyolcadik leglátogatottabb országa volt.
A lakosok közül sokan kifogásolták, hogy a turisták megzavarják az életterüket.
A sok panasz miatt a hatóságok úgy döntöttek, ideiglenesen lezárják a Fudzsira nyíló népszerű kilátóhelyet az egyek helyi kisboltban, egy melegvizes üdülőhelyen pedig az alacsony vízszintre figyelmeztettek, mivel több látogató is magánfürdőt vett igénybe.
Sokan a turistákat okolják a növekvő inflációért és az alapvető élelmiszerek, például a rizs hiánya miatt.
Shigeru Ishiba liberális demokrata miniszterelnök is szükségét érezte, hogy reagáljon a helyzetre, ezért hozta létre a külföldi állampolgárokkal való harmonikus együttélés előmozdításáért működő hivatalt.
A hivatal átfogóan hivatott foglalkozni olyan ügyekkel, mint a bűncselekmények, zavaró viselkedés, túlzott turisztikai terhelés, valamint a külföldiek közlekedési és ingatlan-adminisztrációs használatának szabályozása.
Ishiba azért is van kényszerhelyzetben, mert a Sanseito nevű jobboldali párt – bár nem rendelkezik akkora támogatottsággal, hogy versenybe szálljon a többségért – akár 10-15 képviselői helyet is megszerezhet a felsőházban, amivel veszélyezteti a Liberális Demokrata Párt többségét.
Nyitókép: robertharding via AFP